Biz Kimiz?

İÜC Bilgisayar Kulübü

1989'dan bu yana İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Bilgisayar Kulübü olarak, bilgisayar mühendisliği öğrencileri başta olmak üzere tüm mühendislik fakültesi bölümleri öğrencileri için etkinlikler,eğitimler, projeler, teknik geziler ve çeşitli organizasyonlar düzenlemekteyiz. Temel amacımız sürekli gelişmekte olan iş dünyası ile geleceğin mühendislerini ortak paydada birleştirmektir.

Departmanlarımız

Proje
Departmanı

Departmanımız, kulübümüzün ana hedefi olan “öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmak” amacıyla öğrencileri edindikleri bilgileri uygulamalı bir şekilde hayata geçirebilecekleri projeler yapmak için teşvik eder. Departman üyelerimiz, proje fikirleri bulma, proje planları ve yol haritaları hazırlama, gerçekleştirilmek istenen fikirler için gerekli mentorluk desteği bulma ve sağlama gibi görevleri üstlenirler.

Organizasyon
Departmanı

Alanında uzman bilişim personelleri ile kulüp üyelerini bir araya getirerek üyelerimizin kariyerlerini inşa sürecinde tecrübe, tavsiye ve farklı bakış açıları kazanabilecekleri ortamlar oluşturur. Sektördeki şirketlerin çalışma ortamlarını keşfetmek amacıyla teknik geziler düzenler. Ayrıca kulüp üyelerinin sosyalleşmelerine katkı sağlayacak her türlü etkinliğin düzenlenmesinden sorumludur.

Sponsorluk
Departmanı

Sponsorluk Departmanı, şirketler ile görüşmeler içinde olarak kulübümüz için anlaşmalar yapmaktadır. Anlaşılan şirketlerden maddi desteğin yanında eğitmen ve etkinlik desteği, çalışma ortamı sağlanması ve kulübümüz üyeleri için iş&staj imkanları gibi konularda da görüşmeler yapılır.


Medya ve Tasarım Departmanı

Departmanımız kulübümüzün ve yapılmakta olan etkinliklerimizin tanıtımını sağlamak, etkili ve canlı tasarımlar yapmak, sosyal medyada geniş kitlelere ulaşmak ve elimizden geldiğince fazla insana faydalı olmak amacıyla çalışmaktadır.

2020/2021 Yönetim Kurulu